GuruHealthInfo.com

Približna meni otroka 7-8 mesecev. Primeri dnevne rutine za dojenčke 7-8 mesecev

Vsaka mama in dojenček proizvaja svojo dnevno rutino. Sčasoma se boste naučili razumeti vašega otroka in biti sposoben načrtovati krmljenja, igro in spanje, ob upoštevanju potreb drobtin, kot tudi interese celotne družine. Več o tem, kako upravljati drugih mame in očete. Njihove izkušnje so lahko zelo koristne. Vprašali smo starše, katerih kiddies zdaj 7-8 mesece, da se govori o svojem načinu za otroke, in osem zgodb izbrali kot primer.

Video: Otrok Prehrana avgust 7 mesecev

Približna meni otroka 7-8 mesecev. Primeri dnevne rutine za dojenčke 7-8 mesecev
1. dan
6 ur matere dojk
10 h - pire kuhan riž (150 g), jajce des&sramežljiv dolgoročne (1,2 kos.), sadni pire (50 g) 14 ur - juhe (50 ml), pire krompir z mesom&sramežljiv-NYM meso (150/20 g), kruh (5 g), žele (30 ml)
18H - jogurt (150 ml), sir (30 g), piškoti (5 g)
22 ur - matere dojk
Dan 2 Meni otrok 7-8 mesecev
6h - matere dojke
10 h - žitni zdrob 10% (150 g), jabolčno omako (50 g) 14 ur - meso juhe (50 ml), hladni pire korenje pire z (150/20 g), kruh (5 g), sadnih sokov (30 ml) 18 ur - jogurt (150 ml), sir (30 g), piškoti (5 g) 23 ur - matere dojke
3. dan
6 ur - matere dojk
10 h - ajde kašo pire (150 g), jagode in sladkor (40 g)
14 h - ribe brozgo (50 ml), bučke pire s mletega mesa (150/20 g) kompotom (30 ml), kruh (5 g)
18h - jogurt (150 ml), nariban sir (30 g) NE&sramežljiv-Chenier (5 g) 22 ur - matere dojke
4. dan
6 ur - matere dojk
10 h - kaša oves pire z jajčnega rumenjaka (150 g) pire marelic (50 g) 14 ur - brozge s krušnimi kockami (50/5 g), krompir, korenje pire s ribje meso (150/20 g) yabloch soka&sramežljiv-ny (30 ml)
18H - nariban sir (30/20 ml), jogurt (130 ml), piškoti (5 g) 22 ur - matere dojk
Dan 5 Meni za dojenčke 7-8 mesecev
6 ur - matere dojk
10 h - riž kaša z korenja (150 g) pire jabolk (50 g) 14 ur - juhe (50 ml), piškot belega kruha (5 g), cvetače pire s mletega mesa (150/20 gramov ), žele (30 ml)
18ch- jogurt (150 ml), sir (30 g), piškoti (5 g)
22 ur - matere dojk
6. dan
6 ur - matere dojk
10 h - meso juha iz zelenjave bujon (150 g) pire jabolk pese (50 g)
14 h - ribe brozgo (50 ml), kruh (5 g) telečjega cmoki s pire krompirjem (150/20 g), češnje soka (30 ml)
18H - jogurt (150 ml), sir (30 g), piškoti (5 g) 22 ur - matere dojk
7. dan
6 ur - matere dojk
10 h - kaša oves zmečkamo s rumenjaka (150 g) pire sliv in jabolk (50 Z)
14h - brozgo (50 ml), krompir, korenje pire s ribje meso (150/20 g), marelice sok (30 ml),

Razvoj otroka v 7 mesecih: Video

18h - jogurt (1505ml), skuta (30g)
22h - matere dojke

Primeri dnevne rutine za dojenčke 7-8 mesecev

Vsaka mama in dojenček proizvaja lastne dnevna rutina. Sčasoma se boste naučili razumeti vašega otroka in biti sposoben načrtovati krmljenja, igro in spanje, ob upoštevanju potreb drobtin, kot tudi interese celotne družine.
Več o tem, kako upravljati drugih mame in očete. Njihove izkušnje so lahko zelo koristne. Vprašali smo starše, katerih kiddies zdaj 7-8 mesece, da se govori o svojem načinu za otroke, in osem zgodb izbrali kot primer.
Izdelava urnika za vašega otroka, ne pozabite, da je večina otrok v starosti 7-8 mesecev, potrebno za:

Dopolnilna hrana dvakrat ali trikrat na dan. Plus - 700 ml do 1 liter materino mleko ali zmes en dan. (Več o tem, kako razumeti, ali pomanjkanje materinega mleka ali otroška formulo mleka). Pri tej starosti, je čas, da raznolikost prehrane otroka in povečanje dele. Lahko ponudimo vaš dojenček fingerling hrano in poskusite ga naučiti, kako piti iz napajalnega skodelico.
Približno 14 ur spanja, tudi ponoči in podnevi spanja. Ponavadi v popoldanskem otroke 7-8 mesecev spi dvakrat (zjutraj in popoldne). Več o tem, koliko ste morali spati za otroke te starosti.
Čas je, da igrajo, da se naučijo novih spretnosti in za komunikacijo z vami.

Primer številka 1: pove idle hranjenja mama osem-mesečni dojenček, ki ima še najstarejši otrok
To je naš urnik v dneh, ko je moja starejša hči ne gre za pripravljalne razrede v šoli ali v klub za otroke.
7.00. Mi zbudi. 20 minut hranim otroka.
7.30. Redek igranje na tleh s svojo sestro. Če je vreme dobro, da jih javnost na verando.
8.00. Zajtrk. Ne kuhamo malo posebna - kupimo hrano za dojenčke. Ponavadi dam otroka riž ali kašo in sadni pire iz konzerve.
8.30. Spet igra.
Med 9.00 in 9.30. 15 minut krme drobtine prsni koš, nato pa ga položili.
11.00. Kid zbudi in igra.
To je opoldne. Kosilo - zelenjavni in sadni pire iz konzerve.
12.30. Igre.
13.30. Mala dojijo približno 20 minut in šli spat še enkrat.
15.30. Redek zbudi in igra.
16.00. 20 minut poje materino mleko.
17.00. Večerja (otroška hrana).
17.30. Pojdi na sprehod.
18.30. Plavati.
19.00. Otrok poje materino mleko in šla spat.
1.30. Primanjkuje navadno zbudi jesti mleko.

PRIMER 2 №: omenjeni nedejaven mati osmih malčke ki je steklenico krmijo. Družina ima starejše otroke.
Tukaj je naš običajen dan Gerken.
8.00. Gera zbudi in porabi 240 ml mešanice.
8.30. Dam ji sin otroško hrano. Za zajtrk it - velik kozarec sadnega pireja.
9.00. Pusti Hera na tleh. On išče povsod za svoje starejše sestre - poskušal sodelovati v njihovih igrah.
10.00. Drobno porabi 180 ml zmesi in zaspati.
To je opoldne. Zbudi.
12.30. Kosilo - velika banka mesa z zelenjavo.
13.00. Vse skupaj, greva na sprehod.
14.00. Gera porabi 180 ml zmesi in spet spi.
16.00. Otrok zbudi porabi 120 ml mešanice, beremo in igrajo.
17.30. Hera sedi v otroškem stolu in gleda kot kuham večerjo.
18.00. Večerja - pol kositer rastlinskih in sadne kaše.
18.30. Otrok igral na tleh poleg mene, ali pri otrocih, skupaj s sestrami.
19.15. Kopanje.
19.45. Gera poje 240 ml, in sem ga dal v posteljo ponoči.
Primer 3 №: omenjeni delovni mom osem dojenček, ki je v steklenici dovajamo
70% časa na dan preživim v službi, drugi 30% preživijo na cesti. Torej imamo varuško.
6.00. Dvigovanje.
6.30. Dam 180 ml baby in antireflux zdravil.
6.45. Oblačenja.
7.15. Zajtrk. Otrok poje četrt skledo ovsenih kosmičev, potem ko sem ga sadni pire v mešalniku. Po dnevu, ki sem jo dodal v kaše jajčni rumenjak.
7.45. Imamo malo časa za igranje skupaj.
8.30. Nanny pride, grem na delo. Dojenček že pripravljen za posteljo: medicinska sestra spreminja svojo plenico, branje zgodbo, poje uspavanko in spravila v posteljo.
9.00-10.00. Primanjkuje zaspal.
10.00. Se zbudi, in medicinska sestra spreminja svojo plenico. Gredo na sprehod.
10.30. Ven in sredica piki - na njih s steklenico s formulo mleka.
11.30. Za kosilo, otroka dve žlici jogurt polnomastno mleko (sestra dodaja, da pol čajne žličke mletega lanenega semena) in zelenjavni pire, kuhana v mešalniku.
11.50. Priprava na posteljo.
12.00-13.30. Sleep.
13.30. Malček zbudi, sestra spreminja svojo plenico.
13.35. Razvoj iger.
14.00. 180 ml zmesi.
14.15. Igre.
15.00. Priprava na posteljo.
15,30-16,15. Sleep.
16.15. Malček zbudi, sestra spreminja svojo plenico.
16.20. Redkih igra.
17.15. Pridem domov in krme otroka - ji daje 180 ml. Varuška pove, kako je dan odšel.
17.30. Varuške liste. Kuham večerjo. Z delom našega očeta nazaj.
17.35. Igramo z otrokom.
18.00. Moj mož in jaz na večerjo. Redek sedel na stolček in gnaws piškotke.
18.20. Hranim baby obrok - storiti v mešalnik zelenjave in sadne kaše.
19.00. Gremo na sprehod.
19.45. Kopajo drobtine, zaradi česar mu masažo in dal na pižami.
20.00. Poje 180-200 ml.
20.15. Smo v skladu z obredom spanjem - čiste otroške zobe, berejo knjige, pojejo uspavanko, in ga položili v posteljico.
21.00. Je hitro zaspi! Ponavadi dojenček spi vso noč, razen v zadnjih dveh tednih, ko se je zbudil na 2 dni, nato pa na 4 dni in 5. uro zjutraj. Eh!
Primer številka 4: idle mama pove, osem-mesečni dojenček, ki je mešano hranjenje. Družina ima starejše otroke
Nimamo jasen način - sem opisal, kako je naš običajen dan. Hranim na zahtevo Zhenyu, ampak poskusite ga osvoboditi iz prsi takoj nameravajo iti na delo. Vendar imam težave s črpanjem, zato sem želel prevesti svojega sina na formulo mleka.
7,00-7,30. Vsi otroci zbudil, sem krme Zhenyu.
8.00. Kot dva starejša brata zajtrk, Jack poje dojenček kašo in sadni pire iz konzerve. Potem sem mu lahko ponudila steklenico z mešanico.
8.30. Če dojenček umazana med zajtrkom, hitro sem ga operite. Če je skrbno jedel, sem ga dal na tla, da igrajo. Njegovi bratje gledal risanke, in imam zajtrk.
9.00-9.30. Višji igre, in Jack poje materino mleko.
9.30-10.00. Ležal sem majhno posteljo.
Medtem ko spi, jaz s starejšimi otroki in se trudim, da imajo čas za pranje ali čiščenje.
1130-1200. Jack zbudi. Pripravim otrok kosilo. Otrok dobi otroško hrano - kozarec z mesom in zelenjavo in sadje omako za sladico. Prav tako sem mu dal nekaj prstov tipa hrane in pitne skledo z vodo, dokler sam večerjo.
13.00. Gremo na sprehod ali na bazenu.
14.00-14.30. Skušam postaviti Zhenyu drugič. Pred odhodom v posteljo, da mu prsi.
16.00. Jack zbudi, in imamo malico.
16.00-17.30. Višji igre, za dojenčke in jedo materino mleko.
17.30. Večerja. Jack dobi kozarec mesa in zelenjave, potem sadne kaše. čeprav sem mu steklenico mešanico ponujajo.
18.00-19.00. Otroci se igrajo v mirnem, večerne igre.
19,00-19,30. Kopanje. Ob ponedeljkih, sredah in petkih, moji dve starejši fantje sprejme kopel. In ob torkih, četrtkih in sobotah sem kopanje mlajši. V nedeljo, vsi pod tuš.
20,00-20,30. Nošenje pižame, in sem nato kup najstarejši sinovi spanec.
21.00. Hranim in dal malo Zhenya.
3.00. Otrok zbudi za hranjenje, potem pa spala do jutra.
PRIMER 5 №: omenjenega delovnega mama sedem-mesečni otrok, ki je v steklenici krmijo
Imamo dva različna urnike: eno za tednom z varuško, drugo za konec tedna, ko sem preživel cel dan doma.
Od ponedeljka do četrtka
7.00. Mi zbudi, pranje, obleko.
7.30. Zajtrk - Baby žit zmešamo s sadnim pirejem iz konzerve.
8.00. Nanny pride, se igrati z otrokom, in grem na delo.
9.00-10.00 ali 10,30. Prvi NNR.
11.30. Kosilo - 180 ml mešanice polbanki zelenjave, piškoti.
12.00. Fant igra z varuško.
C 12.30-13.00 14.00-14.30. Primanjkuje zaspal drugič.
15.00. 180 ml zmesi.
15.15. Čas za igre.
15,45-16,30. Redki lahko zadremal.
16.30. Sem doma. Naj gre za medicinske sestre in igrati z otrokom.
18.00. Večerja - kaša, v mešanici z sadne kaše in pol tin zelenjave.
18.15. Play.
19.30. Priprava za posteljo: kopanje otroka, zaradi česar je masaža, porabi 180 ml mešanice. Nato očistite zobe in zloženi.
20.00. Otrok zaspi do jutra.
Od petka do nedelje
6.30. Redek zbudi, in moj mož in jaz ga odpelje v svojo posteljo.
7.00. To porabi 180 ml mešanice.
7.30. Zajtrk - kaša z dodano sadno kašo banke (2. hranjenje korak).
7.45. Play.
8,30-10,00. Baby spi.
10.00. Spet igra.
11.30. Kosilo - 180 ml zmesi polbanki rastlinskega pireja a, piškote.
To je opoldne. Igre čas.
13.00-14.30. Dremeži.
15.00 ali 15.30. Fant zbudi in porabi 180 ml mešanice.
16.00. Igra.
18.00. Večerja - kaša, v mešanici z sadne kaše in pol tin zelenjave.
19.30. Priprava za posteljo: kopanje otroka, zaradi česar je masaža, porabi 180 ml mešanice. Nato očistite zobe in zloženi.
20.00. Primanjkuje zaspal.
Primer številka 6: pove pripravljenosti doječe matere sedem mesecev otroka
Pred kratkim je naš način izgleda takole:
8.00. Kid zbudi in poje materino mleko.
8,15-9,30. igra z igrače, medtem ko naredim zajtrk, sem prebral, in sem bruhati.
Med 9.30 in 11.00. Dojenček spi (običajno 45 minut).
11.00. Redek jesti, potem pa igrajo, obrne in skuša plazijo okoli na odejo in se igrače.
11,45-12,30. To gre nazaj spat.
12.30. Kosilo - 3 žlici žit, mešani z materinim mlekom, kozarec sadnega pireja otroške hrane, vode v pitno žlebu. Po kosilu, beremo knjige, ples in pojejo na glasbo, in včasih srečanje s prijatelji.
14.00-15.00. Dremeži.
15.00. Hranjenje.
15,15-17,00. Hodimo (malček sedi v invalidskem vozičku) in nakupovanje.
17.00. Večerja - 3 žlice žit mešati z mlekom, kozarec zelenjavni pire otroške hrane, vode v pitno žlebu.
17.30. Če imate srečo, drobtine zaspi za kratek čas, dokler sem, da sem preprosto večerjo.
18,30-19,00. Kopanje. Igramo skrivalnice z brisačo, in moj otrok skače smeh.
19.15. Hranjenje.
19.30. Ležal sem drobtine.
22.00. Zbudi, da bi jedli.
3.30. Hranjenje.
8.00. Mi zbudi, in vse se začne znova.
Naš otrok še vedno zbudi ponoči. V nočnih krmljenja, ko magnetek miren, on poje bolje. Me ne moti dodatnih krmljenja, ker ni imel velik. In ne rabim delati zjutraj. Poleg tega otrok ne spi dobro, ker je bil zob - pristopiti k tretji in četrti.
Primer 7 №: dejal nedejaven mama sedem mesecev twin steklenice krmijo
Tisti, ki imajo otroke zgodaj vstati, se zdi neodgovorno, da naše vsakodnevno rutino. Vendar pa smo bili tako udobno. Moj mož dela od zgodnjega jutra do poznega večera. In samo s tega seznama, je mogoče preživeti nekaj časa s svojimi otroki.
10.00. Mi zbudi, in vsak od malčkov poje 180 ml.
10.15. Otroci igrajo na tleh, plazenje po prostoru.
11.00. Zajtrk - vsakdo dobi kozarec sadnega pireja (kupimo hrano za dojenčke), jogurt in nekaterih živilih prst tipa.
12.00-12.30. dam otroke spat.
13.30. Otroci se zbudiš. Igramo in branje knjig.
14.00-14.30. Kosilo - zelenjavna juha, jogurt in prst hrane (rezine kuhanega korenja, hruške). Po otroke pripravimo 180 ml mešanice.
15,00-16,00. Za nas pride babica in otroci, ki se ukvarjajo.
16.00. Otroci spijo drugič.
17.00. Zbudite se in igrajo na tleh z igračami.
17.45. Jejte do 180 ml.
19.30. Spet spati.
20.30. Mi zbudi, se igramo in brati.
21.45. Jejte do 180 ml.
23.00. jih imamo dvojčka in spijo do 10h.
Primer številka 8: pove delovno mamo, ki hrani svojo sedem-mesečni dojenček prsni koš in izrazila mleko
Delam (učitelj) in dojiti otroka. Naš dan je zgrajena kot sledi:
5.00. Nahranite drobtine, da spremeni svojo plenico, in gre nazaj spat. In moj mož in jaz se bom na delo.
6.45. ponovno hranjenje. Potem pride medicinska sestra, in grem v šolo.
7.30. Otrok zajtrk - kaša na mleku in 60 gramov sadja.
9.00-10.00. Na drobtine jutranji spanec.
11.00. Jaz sem v službi, da izrazijo mleko. Dojenček na kosilu: 120 ml dojk mleka in otroške hrane kozarci - 50 g mesa, zelenjave, in 50 g na 100 g sadja.
13.00-14.30. Na drobtine popoldanski počitek.
15.00. Snack - hruške rezine, kuhano korenje in brokoli ali sadne kaše 50 g bank.
15.30. Lekcije so več - sem doma. Dojiti otroka. Potem igramo skupaj.
17.45. Večerja - kaša, zelenjavni pire 50 g in 50-100 g sadja.
19.00. Priprava za spanje: kopanje, masaža, branje in uspavanke.
19.30. Otrok zaspi.
V 2.00-2.30 nočnem drobtine navadno zbudi pri hranjenju.

Hranjenje otroka v 7 mesecih

Od prvih dni življenja, moja mama skrbi za svoje zdravje. Ona je, da se različne včasih težke odločitve, od katerega je odvisno dobrobit otroka. Ena od takih rešitev - privabiti v 7 mesecih. Kaj naj vpišem v, koliko meni hranjenje ta čas in kako to storiti pravilno? Konec koncev je prav otroška hrana v 7 mesecih - zelo pomembna točka, ki vpliva na njegov razvoj, rast in oblikovanje.

Skušnjava v 7 mesecih, je potrebno vnesti previdno in postopoma. Poleg materinega mleka ali mešanic, se o tem lahko dopolni prehrana žita, juhe ali zelenjavni pire, sadje in jagode. Dobil precej raznolik meni dopolnilnih živil.

Dodatni detelja lahko pripravimo iz različnih žitaric, kot so ajda, riž, zdrob, oves, koruza. Dodate lahko tudi sveže sadje. Za pripravo zelenjavno juho lahko uporabite krompir, korenje, zelje (belo ali obarvano), buče, squash, Zeleni (por, peteršilj, koper). Če ste našli posodo za mletje skozi sito, dokler gladko, nato pa dobil pire.

Vendar pa obstajajo živila, ki bi moral biti otrok z oskrbo upravlja Meni v 7 mesecih. Ti vključujejo meso, jogurt, skuto in jajca.

Nekateri pediatri svetujejo, da ne hitite uvedbe dopolnilnih živil v prehrani mesa. Če se starši odločijo, da bodo poskušali s 7 mesecev, da vključuje hrano, je priporočljivo, da uporabite samo teletino in govedino, in pusto. Kuhano meso mleto meso in ga dodamo v zelenjavni pire. Začnemo dati pol žličke in postopoma privede do 3-4 čajni žlički na dan. Kuhanje juho na juho meso je nezaželeno. Ta jed je preveč kompleksna za krhke prebavil drobtin.

Skuto in jogurt za hranjenje dojenčkov, je najbolje, da pripravijo svoje obroke uporabo kvasec. Dnevna porcija: 50 g in 100 ml. Toda tudi posebna hrana za dojenčke je tudi lepo. Zapomnite si, da če paket naveden rok za več kot dva tedna, nato pa koristne bakterije pa ne more biti. Vendar pa nekateri pediatri še vedno na splošno ne priporočamo, da vstop v leto v prehrani jogurt prehrane, ker vsebuje alkohol.

Tudi v prvih sedmih mesecih otroka se lahko ponudi jajca. Vsebujejo veliko lažje prebavljive uporabnih beljakovin, maščob, mineralov in vitaminov. Kuhani rumenjak funt, zmešamo z mlekom ali zmesi in dodamo k zelenjave pire. Rumenjak lahko ponudi vsak dan ali vsak drugi dan. Ampak, če so opazili kožne alergijske reakcije, je potrebno počakati s tem izdelkom. A prepelice jajca mogoče dati šele po enem letu in je priporočljivo, da se posvetuje z zdravnikom. Cilj odstavitve - prilagoditi prebavni sistem otroka na različne izdelke, in to je zelo pomembno, da ne škoduje.

meso

Sedem mesecev otroci meso kuhano dvakrat skozi mlinčkom za meso ročico za (po pranju in prhanje vse njene dele vrele vode), nato pa je meso še vedno prisiljena skozi sito. V osmih mesecih pripraviti dovolj dvojno pogonsko polnjenje.

Mincemeat dana prva do 30 gramov na dan (1 žlica) in 8 mesecev že 45 g (1 1/2 žlica). Drobovina lahko kuhamo pire krompir in narastek. Kot se uporablja pire zelenjave okras. Meso je treba na tretje krma, kar pomeni, popoldne rumenjaka vključena v mlečno kašo, skuto in prenese zvečer in dobimo novo vabo.

To je zelo priročen za uporabo poseben otroški konzervirano meso, jetra, jezik. Pri starosti sedmih mesecev otroka dati homogenizirano konzervirane hrane, v osmih mesecih - pyure- oblikovano. Pogosto dodamo maslo ali rastlinsko olje, ki je brez kvasa tvorog- sol dal v minimalnih količinah. Proizvodnjo in pločevinkah z zelenjavo (na primer meso, pire s korenjem).

sedem mesec star dojenček že lahko dobite krekerje in sedem mesecev in pol - kruh, kot beli in črni barvi, 20-30 gramov na dan. Dobro, da otroku z roko v skorji, ki je bil grizenje in žvečenje - to uveljavi dlesni, zob, čeljusti in žvečilnih mišic. Glede na to, da je otrok v tej starosti so aktivno raste zob, občutek trdne, trdo hrano, je zelo uporabna.

Tako je v sedmem mesecu mati še naprej dojiti, 3-krat na dan ali otroku pojavi v prehrani tri-seveda večerja (zelenjavna juha s krušnimi kockami, mleto meso z zelenjavo, pire in sok za sladico).

Video: Moč Otrok pri 11 mesecih Meni

Sedem mesecev otroci meso kuhano dvakrat skozi mlinčkom za meso ročico za (po pranju in prhanje vse njene dele vrele vode), nato pa je meso še vedno prisiljena skozi sito. V osmih mesecih pripraviti dovolj dvojno pogonsko polnjenje.


Mincemeat dana prva do 30 gramov na dan (1 žlica) in 8 mesecev že 45 g (1 1/2 žlica). Drobovina lahko kuhamo pire krompir in narastek. Kot se uporablja pire zelenjave okras. Meso je treba na tretje krma, kar pomeni, popoldne rumenjaka vključena v mlečno kašo, skuto in prenese zvečer in dobimo novo vabo.

To je zelo priročen za uporabo poseben otroški konzervirano meso, jetra, jezik. Pri starosti sedmih mesecev otroka dati homogenizirano konzervirane hrane, v osmih mesecih - pyure- oblikovano. Pogosto dodamo maslo ali rastlinsko olje, ki je brez kvasa tvorog- sol dal v minimalnih količinah. Proizvodnjo in pločevinkah z zelenjavo (na primer meso, pire s korenjem).

V sedmih mesecih, lahko otrok že dobili krekerje in sedem mesecev in pol - kruh, kot beli in črni barvi, 20-30 gramov na dan. Dobro, da otroku z roko v skorji, ki je bil grizenje in žvečenje - to uveljavi dlesni, zob, čeljusti in žvečilnih mišic. Glede na to, da je otrok v tej starosti so aktivno raste zob, občutek trdne, trdo hrano, je zelo uporabna.

Tako je v sedmem mesecu mati še naprej dojiti, 3-krat na dan ali otroku pojavi v prehrani tri-seveda večerja (zelenjavna juha s krušnimi kockami, mleto meso z zelenjavo, pire in sok za sladico).

Vprašanje-odgovor

Kaj kosov hrane, če ne otroška hrana pire, lahko tudi zaduši na?

Hrana za vašega otroka ni potrebno zmleti, vendar pa je treba začeti z majhnimi koščki, mikro odmerkov. Če otroku nekaj, od katerih je lahko potencialno ugriz velik kos, dojenček Mama sedi v naročju in njegova mati se ga je gledal in ko odgriznil velik kos, mama naredi prst kljuko in jo jemlje iz ust. Otrok aktivno uči in postopoma nauči žvečiti sami, saj še listov za čeljusti, nato pa ostro zobmi.

Kaj pa, če je otrok izpljune tudi zelo majhne koščke, ali pa jih poskuša bruhanje namesto pogoltniti?

Veliko otrok samo zato, da sebi in svinca: teden ali dva izpljune koščke in "zaduši", od časa do časa, nato pa so začeli pljuvati iz kosov "po eni" pol - zaužitju, potem pa končno začeli pogoltniti kosov. Mama je treba biti potrpežljiv in ne vztrajajo. Hkrati mora otrok opazuje, kako drugi ljudje jedo, ne izpljunil kosov.

Ko je vaba ni več samo biti spoznavanje novih izdelkov in začeli zamenjati hranjenja?

Dojenje in stikalo za hrano s skupno mizo - vzporedni procesi. Zamenjave privabi hranjenje pojavi. Dejstvo, da so osnovni krmljenje dojke pri otroku 6 mesecev ali več, povezane s sanjami. Mnogi otroci sesati na spanjem v dnevnih in nočnih sanj se dojili na prebujanje iz sanj in dnevno zjutraj sesati ponoči, še posebej proti jutru. Poznavanje z vabo in hrano s skupno mizo pride v maminem zajtrk, kosilo in večerjo. Relativno velike porcije hrane otrok poje v starosti okoli enega leta in starejši. Toda v tej starosti, lahko otroci pogosto sperete hrano z mlekom iz dojke. Vitamini in drugih hranil otrok še naprej prejema materino mleko v zadostnih količinah in za optimalno asimilacijo oblik, pod pogojem, da njegova dojenje dobro organizirana, in moja mama se ne primanjkuje hranil.

Kaj bi bilo treba storiti s soli, sladkorja, začimb in morda škodljivih snovi (kot so nitrati), vsebovanih v prehrani odraslih, ki bodo poskušali otrokom? Otrok hrana vsega tega ni, zato bi bilo bolje za otroka kot živila s skupno mizo?

Hrana ne vsebuje sol, sladkor, nitrate, in še več. In otroška hrana vsebuje. Otroška hrana je narejena tako, da se otrok tako uči brez prilagajanja izdelka, njegovih sestavnih delov. Ni prilagoditev prebavnega sistema ali okus niti tekstura niti komponent. Mama naloga je nahraniti otroka druge hrane, ki lahko otroško hrano, in za nadaljevanje počasen proces prilagajanja prebavil otroka v drugo hrano. Ta prilagoditev se je začela, ko je otrok začel požirati plodovnico, okus, ki je odvisna od prehrane matere, in nadaljevala z začetkom dojenčkov mleka, okusa in sestave, od katerih se razlikuje ne le podnevi, ampak tudi med hranjenjem, in se hranijo z mamo ne otroška hrana. Medtem ko je otrok poje majhne količine hrane, se prilagaja njeni sestavni deli: soli in sladkorja in nitratov, kot tudi njegove druge komponente. In ko bi jedel velike količine hrane, je že dobro sposobna soočiti z vsem tem.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný