GuruHealthInfo.com

Kako pohvaliti fante in dekleta? Drugače! Odziv staršev na vedenje otroka in kako slišimo otroke.

Fantje in dekleta imajo različna dojemanja pohvale. Psihologi pojasnjujejo, da starši, kaj je razlika.

Videoposnetki: Težave prdec. Prdec ali ne prdec! Smešna video vseh časov!

Kako pohvaliti fante in dekleta? Drugače! Odziv staršev na vedenje otroka in kako slišimo otroke.

Dekle je bilo v nobenem primeru ne more biti hvalili za ukrepanje. To lahko privede do razumevanja, da lahko spoštovanje drugih doseči le zaradi nekaterih ukrepov. Deklica se lahko odloči, da jo imam za to, kar počne, ne za to, kar je.

S fanti ravno nasprotno. Samo pohvale za priredimo motivira njega še nekaj storiti. Če pa pohvale fanta samo zato, ker je lep, pameten in ljubil, se odloči, da popolna in nadaljnje ukrepanje za ljubezen staršev ne potrebujejo.

Psihologi tudi opazili, da so dekleta poslušajo sladkih besed koristnosti. Sin mi je bolje povedati, kaj ste ponosni nanje. Za fante je bolj tehtnimi pohvale.

Preberite "strese v njihovih glavah" in popravi :)

Otroški psiholog Elena Makarenko pove, kako slišati naše besede otrok, kot jih razumejo in dojemajo. Preberite "strese v njihovih glavah" in popravi :)

Obstaja vrsta tradicionalnih starševskih izjav - ta "hrup" v komunikaciji z otrokom. Njihova bilo veliko! Oglejmo si te tipe avtomatskih odgovorov staršev, pa tudi tisto, kar so slišali v svojih otrocih.

1. Naročila, ukazi: "Zdaj pa nehaj!", "Get", "vladal vedro!", "Pojdi v posteljo!", "Za več nisem slišal, da!" "Utihni!".

V teh kategorične stavkih dojenček slišati nasprotovanje staršev za razumevanje problema, da se počuti nespoštljivo na njegovo neodvisnost. Te besede evocirajo občutek nemoči in celo odstop "v težavah." V odgovor, otroci običajno upreti, "Bastard", užaljen, trmasti.

2. Opozorila, opozorila, grozi: "Če ne boš nehal jokati, bom šel", "Poglej, kot če ne še slabše", "! Ko ga enkrat spet, in bom pas", "Ne pride v času, krivdo sami. "

Grožnje so brez pomena, če je otrok zdaj neprijetna izkušnja. So voziti le v še večji slepe ulice.

Grožnje in opozorila so slabo za to, da se pogosta ponavljanje otrok, ki se uporablja za njih in ne odzove na njih.




3. Moralne pridige, pridiga. "Moraš se obnašajo, kot bi morala," "Vsakdo mora delati", "Moraš spoštovati odrasle"

Ponavadi otroci teh stavkov ne naučijo ničesar novega. Nič se ni spremenilo od tistega, kar so slišali, "sto prvič." Menijo, pritisk zunanjega organa, včasih vino, včasih dolgčas, in pogosto vse skupaj.

Dejstvo, da sta morala in moralno vedenje odraščali pri otrocih ni toliko besede, kot ozračje v hiši, z imitacijo odraslega vedenja, zlasti starši, ki so za zgled. Če družina vsa dela, ne od ostrih besed, ne laži, razdeliti nalogo - poskrbite, da otrok ve, kako pravilno ravnati.

Če krši "pravila ravnanja", ki je vredna ogleda, ne ga vodi sam nekdo v družini enak ali podoben način. Če je to razlog, ni več, potem pa, najverjetneje, dejanja drugih: vaš otrok je "izven področja" zaradi svoje notranje negotovosti, čustvene stiske. V obeh primerih, verbalno nauki - najslabši možni način, da bi vzrok.

Nasveti in rešitve

"In si ga vzeli in pravijo ..." "Zakaj ne poskusite ..." "Po mojem mnenju, morate iti in se opravičujemo," "Če bi bil jaz na tvojem mestu, glede na datum."

Kot pravilo, ne škrt na tak nasvet. Poleg tega, da je naša dolžnost, da svoje otroke. To se pogosto navaja kot primer sebe: "Ko sem bil tvojih let ...". Vendar otroci niso nagnjeni k poslušati naše nasvete. In včasih so odkrito upor "Misliš, da je tako, in sem na drugi strani", "enostavno za vas, da reči," "Vem, da brez tebe!"

Kaj je v ozadju teh negativnih reakcij otroka? Želja, da je neodvisen, da bi odločitev za sebe. Konec koncev smo odrasli, niso vedno prijeten za napačen nasvet. In otroci so veliko bolj občutljivi od nas. Vsakič, svetujejo, da vsak otrok, bi radi, da ga obvesti, da je še mlad in neizkušen, in mi smo pametnejši od njega, veš vse vnaprej.

Ta položaj staršev - položaj "vrh" - nadležnih otrok, in kar je najpomembnejše, ne zapusti željo, da bi jim povedati več o vaši težavi.

Dekle je bilo v nobenem primeru ne more biti hvalili za ukrepanje. To lahko privede do razumevanja, da lahko spoštovanje drugih doseči le zaradi nekaterih ukrepov. Deklica se lahko odloči, da jo imam za to, kar počne, ne za to, kar je.

S fanti ravno nasprotno. Samo pohvale za priredimo motivira njega še nekaj storiti. Če pa pohvale fanta samo zato, ker je lep, pameten in ljubil, se odloči, da popolna in nadaljnje ukrepanje za ljubezen staršev ne potrebujejo.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný